Biev Spring Rose 85 Parça Bone China Yemek Takımı

0,00
Marka : Biev
İndirim Oranı : %39 İndirim
Fiyat : 1.480,00 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 899,00 ₺(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* 84,66 ₺ 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bilgisi

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et

85 Parça Yemek Takımı İçeriği
Servis Tabağı 12 Adet
Pasta Tabağı 12Adet
Yemek Tabağı 12Adet
Kase 12Adet
Çay Fincanı+Tabak 24Adet
Büyük Kase 1Adet
Çorba Tenceresi Ve Kapak 1+1 Adet
Tuzluk Biberlik 4 Adet
Küçük Oval 3 Adet
Orta Oval 2 Adet
Büyük Oval 1 Adet

Ürün Hakkında Detaylı Açıklama

Esas olarak porselen ikiye ayrılır.

a ) Sert porselen 

b) Yumuşak porselen 

Sert porselen genellikle Avrupa Kıtasın'da, yumuşak porselen ise Çin'de, Japonya'da ve İngiltere'de üretilir.

Sert Porselen : En önemli özellikleri yüksek kaolen özellikleri ( % 50 ) ve ancak 1400 - 1500 C eriyen feldspat sırrıdır. Söz konusu sıcaklıkta sırrın altındaki porselen gövde de külçeleşmektedir. Bunun sonucu olarakda gövde gibi sırın da olağanüstü yüzey sertliği ve dayanıklılığı ortaya çıkmaktadır.

Yumuşak Porselen (Kemik Porselen) veya Bone China : Harmanında % 50 - 65 oranlarında kemik tozu bulunmaktadır. Kalan %15 - 30 'u ise kuartz ve felspattan oluşan pegmatit ve kaolin oluşturmaktadır.

Bone China Porselen, günümüzde en kaliteli porselen çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Normal porselenden daha ince ve zarif bir görüntüye sahiptir. Bone China Porselenin ana özelliği kemik tozudur.Sığırın bacak kemiği önce toz haline getirilir. Sonra kül haline getirilerek işleme alınan kemik tozu,çok zahmetli ve meşefkatli bir işlemle yapılır. Bone China porselenlerde genelde %50 ila %70 arasında kemik tozu kullanılmaktadır.Fiyatının normal porselene göre daha pahalı olması, işçiliğinin bir sanat gerektirecek kadar zor ve zahmetli olmasındandır. İyi bir Bone China ışığı en çok geçirendir. İyi bir Bone China kemik rengindedir. Bone China, porselenler arasında en zarif ve en pahalı olan çeşididir.