Aryıldız Prestige Bone China 29 Parça Yemek Takımı (70004)

0,00
Marka : ARYILDIZ
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : 599,87 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 449,90 ₺(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* 42,37 ₺ 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bilgisi

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et

Aryıldız Prestige Bone China 29 Parça Yemek Takımı (70004)

Yemek Takımında Neler Var ?

6 Adet Servis Tabak
6 Adet Yemek Tabak
6 Adet Çorba Kase
6 Adet Pasta Tabak
1 Adet Salata Kase
1 Adet Kayık Tabak Büyük
1 Adet Kayık Tabak Küçük
1 Adet Biberlik
1 Adet Tuzluk
Toplam: 29 Parça

Ürün Hakkında Detaylı Açıklama

Esas olarak porselen ikiye ayrılır.
a ) Sert porselen 
b) Yumuşak porselen 
Sert porselen genellikle Avrupa Kıtasın'da, yumuşak porselen ise Çin'de, Japonya'da ve İngiltere'de üretilir.

 

Sert Porselen : En önemli özellikleri yüksek kaolen özellikleri ( % 50 ) ve ancak 1400 - 1500 C eriyen feldspat sırrıdır. Söz konusu sıcaklıkta sırrın altındaki porselen gövde de külçeleşmektedir. Bunun sonucu olarakda gövde gibi sırın da olağanüstü yüzey sertliği ve dayanıklılığı ortaya çıkmaktadır.

 

Yumuşak Porselen (Kemik Porselen) veya Bone China : Harmanında % 50 - 65 oranlarında kemik tozu bulunmaktadır. Kalan %15 - 30 'u ise kuartz ve felspattan oluşan pegmatit ve kaolin oluşturmaktadır.

 

Bone China Porselen, günümüzde en kaliteli porselen çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Normal porselenden daha ince ve zarif bir görüntüye sahiptir. Bone China Porselenin ana özelliği kemik tozudur.Sığırın bacak kemiği önce toz haline getirilir. Sonra kül haline getirilerek işleme alınan kemik tozu,çok zahmetli ve meşefkatli bir işlemle yapılır. Bone China porselenlerde genelde %50 ila %70 arasında kemik tozu kullanılmaktadır.Fiyatının normal porselene göre daha pahalı olması, işçiliğinin bir sanat gerektirecek kadar zor ve zahmetli olmasındandır. İyi bir Bone China ışığı en çok geçirendir. İyi bir Bone China kemik rengindedir. Bone China, porselenler arasında en zarif ve en pahalı olan çeşididir.